59-220 Legnica i jej ciekawe miejsca do zwiedzania.

Kod pocztowy 59-220 Legnicy pamiętam do dzisiaj. Kiedyś to było miasto wojewódzkie. Część mojej rodziny mieszkała w tym mieście jeszcze za czasów pobytu wojsk radzieckich w tym mieście. 

Od 3 października 2011 Dolny Śląsk

 Ku mojemu zaskoczeniu nie wspominają radzieckich "okupantów" z niechęcią. Pomimo oddzielenia strefy radzieckiej sporym murem kwitł handel wymienny, z ludźmi szło się dogadać, a wszystko było raczej problemem politycznym aniżeli rzeczywistym dla zwykłych ludzi.


Na ile jest to prawdą nie jest mi dane oceniać, ale coś w tym musi być, skoro mojemu znajomemu radziecki oficer po prostu dał kryształowe lustro po generale Guderianie, kiedy musiał opuszczać Polskę na mocy politycznych postanowień. 


Filmik o miejscowej Katedrze nakręcony przy okazji Premicji kogoś z mojej Rodziny. 

Nawiasem mówiąc, człowiek ten sprzedał ten zabytek ze zwykłej ludzkiej biedy za czasów świętej pamięci Jarosława K.

Sama Legnicę odwiedziłem kilkakrotnie w ramach obowiązków służbowych związanych ze służbą wojskową /akcje krwiodawstwa w jednostkach wojskowych oraz badania wojska dla potrzeb WKU Legnica.

Samo miast wspominam z dużą sympatią, a kod pocztowy 59-220 Legnica chyba na zawsze utkwi mi w pamięci. Podczas kilkakrotnych późniejszych odwiedzin zapoznałem się z prześlicznym zamkiem oraz katedrą Piotra i Pawła.Samo miasto rozwija się w zastraszającym tempie, aczkolwiek widać pewien wpływ kryzysu 2008-2010 roku na miejscowy rynek pracy.

Olbrzymie wrażenie robią galerie handlowe w centrum miasta, gdzie w miłej atmosferze można zrobić zakupy lub po prostu napić się kawy w kafejce z widokiem na Stare Miasto.Ostatni raz odwiedziłem je w 2010 roku będąc na Premicji członka mojej rodziny. Katedra i miasto jak zwykle zrobiły na mnie niezapomniane wrażenie.

Na koniec mogę tylko zaprosić Legniczan do opisywania historii swojego miasta. Każdy wpis jest mile widziany.

Nie wybieram się do Legnicy zbyt szybko, ale kto wie. Miasto rozbudowuje się z każdą chwilą, pomimo że po tytule stolicy województwa pozostało tylko wspomnienie.


Samo miasto stanowi doskonałą bazę wypadową na całą okolicę. Warto zwiedzić miejscowe muzeum obóz koncentracyjny, wybrać się do Jawora czy Świdnicy. Wszystko w zasięgu godziny jazdy samochodem. Do Wrocławia również niecała godzina drogi autostradą A4.

Masz ciekawą historię na temat Legnicy?

Masz interesującą historię? Wystarczy ją napisać !! Możesz również wkleić kod z YouTube, aby pokazać wideo z odkrytej przez Ciebie Legnicy !!
Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Wklej Zdjęcie (jak najbardziej wskazane)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

59-220 Legnica najpiękniejszym miastem Dolnego Śląska