Celebryta -Super Policjant daje darmowe porady!!

Obejrzyj filmik i podejmij właściwą decyzję aby dostać się do Policji!!

Transkrypt filmiku:

W tym wideo powiem Ci nieco na temat darmowych porad policjantów,  w temacie "jak zdać Test psychologiczny do Policji?".

Oczywiście przyczynkiem do tego jest filmik o wdzięcznej Clickbejtowej nazwie POLICJANT zdradza "JAK ZDAĆ MULTISELECT [SZOK]". To wideo wkleił na Tajną Grupę ktoś z Elitarnych, no i wywołany do Tablicy jako Multi Guru musiałem  coś odpowiedzieć.Na początku mały Multi disclaimer:

Nie jestem homofobem, kynofobem, bagietofobem czy innym nienawidzącym jakiejkolwiek grupy ludzi lub zwierząt.  Wprost przeciwnie, nawet jak słusznie kogoś skrzywdziłem, to bardzo źle się z tym czuję i jak ognia unikam wszelkich konfliktów. 


Co do autora filmu, to nawet skrycie go podziwiam, bo pewnie gdybym miał jak on, ponad 7 milionów wyświetleń oraz koło 120 tys subskrybentów w ciągu zaledwie roku, to pewnie wszedłbym w grono milionerów i wpadł  z samego MS-u w podatek solidarnościowy.Należy on do nielicznych Policjantów, który odniósł sukces i skutecznie wprowadził jakąś normalną wiedzę o Policji pod strzechy.

W zasadzie boję się tylko, żeby nie został ofiarą własnego sukcesu i nie odszedł z Firmy, czego serdecznie i szczerze mu życzę. Nie chciałbym też, abyś odniósł też wrażenie, że "czepiło się gówno okrętu i woła..." i chcę się podpiąć pod jego popularność.

Natomiast do rzeczy: Jak mówiłem obejrzałem to wideo i mam parę uwag, które warto abyś sobie przemyślał i jako  homo sapiens, sam wyciągnął jakieś wnioski.


Nie początku jest parę uwag odnośnie streamów.

Faktem jest, że najlepszy policyjny stream pewnie wyszedł byłemu koledze po fachu, który skutecznie  zmęczył gruchę na show-upie i to mając tylko jednego widza, czyli panią dyżurną, dla której ofiarował  najlepsze momenty czasu służbowego. I pewnie, gdyby nie wyciek, to licznik do emerytury by leciał.


Trudno powtórzyć bezkarnie ten model osiągania popularności, ale wydaje mi się, że interakcja live z widzami  może przynieść tylko same korzyści, tak więc szacun za eksperymenty nawet z lasu..

....

W zasadzie tytuł tego wideo powinien być typu Nie kupuj testów Darka, Marka srarka a nie poznaj sekrety MSu. I uczciwie się tutaj z kolegą YouTube-rem zgadzam.


Jeżeli jesteś młody, masz np 19 lat, to nawet mając 3 nieudane podejścia pod rząd, niezależnie jak jest dla Ciebie to frustrujące, to ciągle masz tylko 22 lata podczas których możesz skutecznie zaliczyć jakiś licencjat z języków, którego Ci nikt w życiu nie zabierze o ile nie splagiatowałeś czyjejś pracy, może się przydać w Policji, ale z dożywotnią ze służbą w Policji nie jest to już takie pewne.

...

Gorzej jak zaczyna Ci tykać zegar biologiczny.

Czyli np nie zdałeś 5 razy, ale czujesz, że jesteś dobry. Zdajesz testy na broń lub ochroniarza, skończyłeś z wyróżnieniem cywilną szkołę Policji, przechodzisz skutecznie różne rekrutacje do pracy, awansujesz,  znajomi policjanci widzą cię w swojej Firmie, tylko Psycholodzy policyjni się uwzięli i ciągle Cię odrzucają?

....

Ile razy masz podchodzić, żeby udowodnić, że się nadajesz 5-10-15? Co jak masz 30-40 lat?

Będziesz próbował do końca życia? Pytanie retoryczne.

...

Kolejny zarzut

Budowanie Aury niedostępności Policji?


Kolega sam twierdzi, że na MSie odpadało 60-70 % Kandydatów. Mi się wydaje, że dzisiaj maksymalnie 40%, ale powiedzmy krakowskim targiem, że 50.

...

Czy to dużo czy mało? Ile procent powinno odpaść, aby aura niedostępności  był prawdziwa jak 70 to mało? 80-90-95?


Trudno się dziwić, że wśród tych uwalonych znajdą się Ci bardziej zmotywowani i dociekliwi, których zastanowi, dlaczego psycholog jego uwalił, a matołka czy półgłówka z sąsiedztwa,  którego wywalili ze szkółki policyjnej po miesiącu, przepuścił?


Jakie jest rozumowanie psychologa? Co temu uwalonemu brakuje, żeby był idealnym  policjantem? W czym jesteś gorszy? Pytania możesz mnożyć jak już kiedyś oblałeś?

..

Stwierdzenie kolegi Celem MSu jest odsiać tych, co się nie nadają od tych, co się nadają.


W idealnym świecie tak powinno być?

W praktyce po zdanym MS około 30% wylatuje ze szkółki, tak więc nie jest to takie super narzędzie do oceny  idealnego policjanta. Co odróżnia tych, co przeszli i zostali od tych, co nie zostali?

Dobre pytanie i pewnie gdybym wiedział, to byłbym Super Multi Guru.

...


Nie ma takiego sposobu, nie ma jednego sekretnego triku jest to chyba w 4:18 filmiku. Czyli jakim mnie panie Boże stworzyłeś takim mnie...


Jedyne co możesz, to się wyluzować,  klepnąć dla uspokojenia parę reklamowych psychotestów z Onetu, poczytać coś ze zrozumieniem  [chyba jak na teście gimnazjalnym] i wierzyć, w nieomylność psychologa.

Odwołania od MSu przecież nie ma.


Ta porada jest w sporym kontraście do innego filmiku "odrzucili mnie na EKG", gdzie został zakwestionowany autorytet i nieomylność lekarzy policyjnych,  zainwestowano pieniądze w eksperta, czyli niezależnego kardiologa i ta profesjonalna opinia pomogła.

Pewnie parę stówek na konsultację padło.

Gdyby skończyło się podejściem, wyluzuj, co ma być to będzie, bo Policyjni lekarze znają się najlepiej, to pewnie nie nakręciłbym tego filmu. Podjęto jakąś skuteczną akcję zakończoną szczęśliwym finałem.

Swoją drogą szukać choroby serca u dwudziestoparoletniego gościa z wynikiem 60 na TSF to paranoja, co na zdrowy rozum wie każdy prawdziwy ratownik medyczny i pewnie dlatego kolega zorientował się, że coś z tą diagnozą "nie wporzo", ale zapewniam Cię, że nie takie przypadki chodzą po ludziach, na różnych komisjach.

...


Wywalanie i banowanie z forum. Ze swojej Tajnej Grupy wywalam tylko rezygnujących z nauki.

Część osób wypisuje się sama po dostaniu się do Policji, bo nie chcą się ujawniać jako szkoleni. Z grupy publicznej może pojedyncze osoby za pieniactwo i obrażanie innych ludzi.


Niestety inne znane forum ma swoje podejście i jakakolwiek krytyka Guru jest niedopuszczalna.

...

Wyluzować i nie przejmować się tym,  bo znam bardzo dobrych gliniarzy, którzy zdawali po 3 po 4 razy.


Powstaje pytanie,  czemu Ci ludzie nie dostali się za pierwszym razem? Jeżeli później nie korzystali z żadnej pomocy i nic nie robili,  to mimo wszystko w jaki sposób się zmienili i lepiej rozwiązali test  oraz wpasowali się w pożądany profil.

Walenie gruchy w pracy?


Czy może jest jakaś droga na skróty  i skorzystanie z pomocy profesjonalisty do którego masz zaufanie i wierzysz, że jest skuteczny ma sens?


Czy jak nie zdałeś egzaminu na prawko, to do kolejnego podchodzisz bez wykupienia dodatkowych jazd z instruktorem? Myślę, że odpowiedź jest prosta.

....

Reasumując porady odnośnie MS dawane przez Policjantów.


Są w zasadzie dwa powody.


Albo Kandydat o to pyta, co w przypadku znacznej popularności  mnie nie dziwi, bo kogo ma młody człowiek zapytać? Drugi informacja jest dawana przez GURU. Guru może być wiarygodny lub chce, abyś wierzył, że jest wiarygodny.


Również wszyscy wyżej wymienieni, chcą abyś wierzył, że są ekspertami, w tym co ci mówią. Czasem i to wcale nierzadkie przypadki, dający informację podnosi swoje Ego i lepiej się czuje, bo wie, że jesteś pod jego wrażeniem. 

...


Możesz mieć sytuację, że zapytasz policjanta o poradę i dostaniesz ją, niezależnie czy jest dobra czy nie. Problemem jest to, że naprawdę dobre porady są dla ciebie niedostępne.

Nie sądzę, aby na YT nagle pojawił się obecny lub były psycholog policyjny ujawniający tajemnice testu, nawet nie pokazując swojej twarzy. Kolejnym problemem jest, że musisz zadecydować, co w internecie jest śmieciem jak te testy z Onetu, a co w miarę wartościowe?

....

Tak jak mówiłem.  Dostaję wiele pytań o przeróżne sprawy policyjne i mam odwagę powiedzieć, że na nich się nie znam, bo nigdy nie byłem Policjantem.


Cóż mogę wiedzieć o uwalnianiu zakładników lub procedurach dawania mandatów?Znam się jedynie na MSie.


I tu pojawia się problem z osobami, które zdały MS, nie mają pojęcia dlaczego się dostały, Zero Clue, ale nagle muszą dać jakieś porady swoim wiernym fanom, którzy patrzą na nich jak w obrazek.


Wyobraź sobie sytuację, że Kubica dał Ci się przejechać swoim autem po torze wyścigowym. Poszło ci wyjątkowo dobrze, nie rozbiłeś bolidu i pobiłeś rekord życiowy. Czy upoważnia Cię to do szkolenia innych  jako kierowców formuły pierwszej? Tak samo mój pierwszy Kandydat w Policji, nie upoważniał mnie do jakiś profesjonalnych szkoleń.

Odważyłem się na to po wielu latach.


Tak samo antyterrorysta nie będzie uczył jak prawidłowo  pobrać i zabezpieczyć DNA na miejscu zbrodni i odwrotnie. Przeciętny a nawet wysoko postawiony policjant niekoniecznie zna się na policyjnych testach psychologicznych. Jest prawdopodobnie najlepszy w swojej działce.

...

Podam Ci inny przykład. Być może zachciało Ci się zostać drwalem. Kupiłeś piłę spalinową i zaczynasz przy niej majsterkować. Zapewniam Cię,  że bez właściwego szkolenia raczej sobie zrobisz krzywdę a nawet zabijesz, aniżeli nauczysz ścinać drzewa.


Nie chciałbym być złośliwy czy sarkastyczny, ale widziałem wiele złych porad co do MSu. Najczęstsze to bądź sobą, patrz prosto w oczy, wyluzuj, wyśpij dobrze się dzień wcześniej. Często są to porady, które udzielający gdzieś przeczytał, a następnie powtarza jak papuga jako swoje, a zastosowane w praktyce jedynie na własnym Multim.


Bezwartościowe są masowe PDFy z sieci.

....

Kto jest prawdziwym Ekspertem?


Tak naprawdę jedynymi są aktualni psycholodzy policyjni, którzy z wiadomych względów nie mogą szkolić oraz ludzie, którzy śledzą aktywnie Multiego od wielu lat i potrafią udokumentować swój sukces.

Niestety, nie jest ich zbyt wielu.

...


Jeżeli mam Ci polecić coś z tematu rekrutacji tego kanału, to jest to raczej filmik "odrzucili mnie na EKG", który w miarę  uczciwie  i bez emocji  przedstawia tą konkretną rekrutację i ewentualnie może mieć zastosowanie do tego rejonu.

Jest tam naprawdę jedna szczera porada bądź miarę sprawny fizycznie i się trochę przygotuj"


Jak ci to wystarczyło i pomogło Ci zostać policjantem, to napisz to w komentarzu do tego wideo. Powodzenia w ratowaniu ślimaków, piesków i jeży, których aż 3 mam w swoim ogrodzie.