Autostradowa Obwodnica Wrocławia w Budowie 2010-2011

Autostradowa Obwodnica Wrocławia i jej budowa jest źródłem wielu kontrowersji. Jej pierwotne Plany zostały opracowane jeszcze gdzieś za czasów niemieckich, kiedy jeden niezbyt sympatyczny pan z wąsikiem rozumiał rolę budowy dróg, a szczególnie autostrad.

Po wojnie, gdzieś do lat 90 transport osobowy nie był uważany za priorytetowy, a budowa ta zawsze była spychana " na tylne półki" budżetu.


Od Wrocław Żerniki 2011

W końcu jednak ktoś podjął tą decyzję i zabrano się do roboty. Te około 30 kilometrów drogi na obrzeżach Wrocławia powinno w jakiś sposób odciążyć miasto, gdzie jest po prostu tragicznie.


Od Wrocław Żerniki 2011

W tej chwili godziny szczytu są totalną katorgą, a Tir-y jeżdżą już każdymi możliwymi dróżkami, skutecznie je niszcząc. Dla miejscowych samochodziarzy szybki dojazd z jednego na drugi koniec miasta graniczy po prostu z cudem.


Od Wrocław Żerniki 2011

Drogi kiedyś rzadko uczęszczane stały się obwodnicami dla głównych ulic. Ostatnio tematem na czasie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia stała się sprawa płatnego lub bezpłatnego przejazdu tą drogą, ale już po jej oddaniu. Można się spodziewać, że jakiekolwiek opłaty skłonią część kierowców ciężarówek do przejazdu, przez nieco odkorkowane miasto.


Od Wrocław Żerniki 2011

Na tej stronce chciałbym pokazać parę filmów obrazujących postęp budowy AOW tuż niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Tak z lenistwa nie chciało mi się chodzić zbyt daleko, więc postanowiłem uwiecznić najbliższą okolicę, czyli tereny praktycznie nie istniejącej już starej ulicy Płaskiej, Buczackiej oraz rejony wzdłuż ulicy Szczecińskiej.


Od Wrocław Żerniki 2011

Ogrom prac jest olbrzymi, odgłosy roboty słychać nawet w niedzielę, a prace wstrzymano jedynie podczas najcięższych mrozów.

Wróży to dobrze Autostradowej Obwodnicy mojego Miasta i mam taką cichą nadzieję, ze wszystko zostanie oddane zgodnie z ambitnymi planami. Na zachętę zapraszam do obejrzenia moich filmików z postępów budowy 2010/2011/Zamierzam dodać też kilka zdjęć sprzed czasów tej inwestycji, ale muszę najpierw obrobić zwykłe filmy z lustrzanki w jakąś formę obrazu cyfrowego.

Oczywiście zapraszam do komentarzy poniżej oraz zamieszczania swoich historii związanych z tą budową tej magistrali.

W 2011 roku nastąpiło oddanie tej długo oczekiwanej obwodnicy. Przez Wrocław jest nieco łatwiej przejechać, szczególnie w porannych godzinach szczytu. Sam korzystam z niej, jako alternatywnej drogi do pracy. Wprawdzie nieco dłuższej, ale z pewnością szybszej.


Have A Great Story About This Topic?

Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Upload 1-4 Pictures or Graphics (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Autostradowa Obwodnica Wrocławia powrót do strony Głównej


Styczeń 2011 ulica Szczecińska.


Styczeń 2011 ulica Płaska i Rumiankowa; widoczny wiadukt nad Żernicką.


Okolice byłej ulicy Płaskiej


Kilka maszyn budowlanych na odcinku Płaska - Buczacka


Filary wiaduktu nad Żernicką w 2010 roku : grudzień


Okolice ulicy Królewieckiej lato 2010 roku. Widać wiadukt obwodnicy.


Lipiec 2010: postępy budowy obwodnicy w okolicach Płaskiej na skrzyżowaniu z Graniczną


Czerwiec 2010 skrzyżowanie Żernickiej ze Szczecińską. Widać postęp robót, ale są tylko filary wiaduktu.


Widoki na budowę Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w okolicach Szczecińskiej i Lotniczej