Niesprawna Brama Wspólnoty

Brama mojej Wspólnoty do pewnego czasu była dla mnie zagadką. Jednak po ostatnich perypetiach z Zarządcą Nieruchomości Firmą wszystko stało się nadzwyczaj przejrzyste. 


  • Niestety nie są to zbyt ciekawe wieści
  • ani dla Wspólnoty ani dla mnie osobiście.

Zanim zacząłem użytkować swój lokalik, bardzo często przejeżdżałem w tamtej okolicy. Trochę dziwiło mnie, że brama ta była ciągle otwarta lub ciągle kręcą się koło niej jakieś naprawiające różne ekipy fachowców.


  • Ponieważ wtedy problem nie dotyczył mnie bezpośrednio, traktowałem to po prostu jako jakiś miejscowy folklor wyjątkowej dbałości zarządcy o lokatorów.

Ciekawiej zaczęło się po rozpoczęciu mojej działalności na Żernickiej . Firma Deweloper sprzedająca mi ten lokal długo przekonywała mnie o jego zaletach. Na moje skromne pytanie, jak się ma to do innych lokatorów, gorliwie przekonywano mnie, że wykupu dokonali wyłącznie bardzo poważni ludzie, a moje prawa do swobodnego wykonywania działalności gospodarczej będą zagwarantowane w akcie notarialnym.

  • Podobno woleli mnie od propozycji całodobowego sklepu Żabka.

Już na samym początku, przedstawiciel kilka razy zadzwonił z dziwnymi pretensjami, jakoby lokatorzy zauważyli moich klientów dewastujących tą bramę i furtkę.

Trochę mnie to zdziwiło, bo w poprzedniej lokalizacji miałem podobną bramę i 15 lat wchodzenia przez pacjentów i często szorstkiego obchodzenia się nie dało jej rady.

Drugi problem pojawił się, kiedy [zgubiłem pilota do tej bramy]. Odsyłany od Annasza do Kajfasza w końcu ustaliłem pierwotnego montażystę /firmę z Kobierzyc/.

Zadzwoniłem w dobrej wierze i rozmowa nawet się kleiła, dopóki nie wspomniałem "o pilota do bramy o jakiej lokalizacji chodzi. Na dźwięk słowa Żernicka facet zareagował jak poparzony i kategorycznie odżegnał się od jakiś związków z Tą Firmą.

W podtekście ewidentnie wyszły jakieś żale finansowe.

Sprawę pilotów rozwiązałem bardzo szybko, natomiast zacząłem się baczniej przyglądać temu cudowi automatyki, konserwowanemu w tej chwili przez obecnego Zarządcę.

Jest sprawą ewidentną, że Deweloper poszedł na totalną taniochę. Wybrano siłowniki z dolnej półki firmy CAME, dobre do jednorodzinnego domku, a nie przemysłowego użytkowania. Waśnie finansowe spowodowały partactwo montażysty, a w konsekwencji wieczne naprawy przez ich następców. W opinii fachowca, który montował podobną automatykę w moim domu, brama powinna być przesuwna.

Prawdopodobnie do tego kiedyś dojdzie, kiedy obecna zniszczy komuś samochód i ktoś poda Wspólnotę lub Zarządcę do Sądu.

Wystarczy dotknąć ręką kopułę siłownika, aby poczuć, że się przegrzewa. Na zawiasach widać ślady nieskutecznych regulacji, a na samej bramie kilka zetknięć z samochodami. Otwierająca się brama blokuje swobodny wjazd.Rozwiązanie jest banalnie proste. Wspólnota mogła by się złożyć na nową solidniejszą automatykę i profesjonalną bramę.

Niestety z moich obecnych doświadczeń wynika, że łatwiej jest się zajmować tematami zastępczymi, aniżeli zrobić coś konkretnego dla wspólnego dobra. Niektórym też pasuje rola pójścia na taniochę i w ostateczności [ z reguły pod naciskiem niezadowolonego] skupieniu się na rzeczach nieistotnych, aniżeli zarządzaniu "jak na swoim".

W ten sposób również pośrednio uzasadnia swoje istnienie /w końcu ktoś musi naprawiać Wspólnocie tą bramę/.

Największy szacunek ma po prostu dla krzykaczy i awanturników niezadowolonych ze wszystkiego.

Nie wróżę tej bramie zbyt długiego żywota, co nie jest dla mnie dobrą wiadomością. Kupiłem już kilka zapasowych pilotów oraz przyzwyczaiłem się do jej felerów. W ostateczności pozostaje wjazd od ulicy Przedniej.


Update 2015: Feralną bramę wymieniono w końcu na nową przesuwalną. Jak na razie funkcjonuje bez większych problemów.

  • Jak długo? - przekonam się wkrótce na własnej skórze.

Masz jakąś historię na temat Wspólnoty lub Zarządcy?

Zapraszam do opisania swoich perypetii.

Do you have a great story about this? Share it!
Masz interesującą historię? Wystarczy ją napisać !!

[ ? ]

Upload A Picture/Zdjęcie (jak najbardziej wskazane)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Mój Wrocław i Dolny Śląsk