Obejrzyj kilka moich ciekawych miejsc w Krakowie

W Krakowie byłem kilka razy i za każdym przyjazdem urzekał mnie klimat tego piastowskiego miasta. Pierwszy przyjazd w latach 70-tych nie utkwił mi zbytnio w pamięci, bo jako uczeń ostatniej klasy podstawówki miałem inne sprawy na głowie. Później miałem już więcej czasu i ochoty na podziwianie miasta i jego niezliczonych zabytków.

Właściwie każdą wycieczkę możesz potraktować jako lekcję nauki historii Polski, bez żadnych podręczników i wiedzą wchodzącą jakoś bezboleśnie do głowy.

Jedynym problemem są ograniczenia czasowe, które nie pozwalają na dogłębne utrwalenie nabytej wiedzy.

Uczciwie trzeba przyznać, że miasto zrobiło się typowo pod zagranicznego turystę. Nie jestem przyzwyczajony do "różnych ludzi" nagabujących mnie na przepłacone usługi, na które nie mam specjalnie ochoty. Jestem typem odludka i wolę zwiedzać czy oglądać miejscowe atrakcje w spokoju, nie zwracając niczyjej uwagi.

Zdecydowanie preferuję miejsca mniej uczęszczane przez większość turystów, chociaż nie jest to takie proste. Przy tej ilości chętnych siłą rzeczy wciskają się oni w każdy zakamarek Krakowa.

Jeżeli przyjdzie Ci ochota coś zjeść lub wypić masz do dyspozycji całą gamę knajpek. Od nieco przepłaconych w samym Rynku do różnych kafejek na bocznych uliczkach.


Zachęcam Cię bardzo do pokosztowania jakieś lokalnej kuchni i niszowych napitków, a nie tylko zjedzenia kebaba i popicia go "Żywcem" lub "Tyskim".

Na mnie wrażenie zrobiła jakaś gruzińska restauracja tuż przy Rynku i miałem nawet nieco szczęścia, bo w ogóle nie czekałem w kolejce do stolika.

Każdy amator dobrego jedzenia na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jak zwykle nakręciłem kilka filmików, które najlepiej obejrzyj na moim kanale YouTube. Tutaj tylko próbka mojej krakowskiej twórczości.

Poniżej jakaś scenka rodzajowa z udziałem Policji, nakręcona o poranku
3 maja 2014 roku.

Restauracja Ratuszowa w samym centrum krakowskiego Rynku.

Obok pokaz slajdów z całej wycieczki po Krakowie ja również wypadu do Wieliczki.

Po jego obejrzeniu nie będziesz miał innego wyboru, jak tylko zarezerwować parę dni wolnego czasu oraz jakiś rozsądny nocleg w tym mieście.

Oczywiście swoje przeżycia musisz opisać w komentarzach poniżej mojej strony. Darek Kraśnicki z Wrocławia serdecznie Cię do tego zaprasza.

Masz ciekawą historię
na temat ciekawego miejsca?

Masz interesującą historię? Wystarczy ją napisać !! Możesz również wkleić kod z YouTube, aby pokazać wideo z odkrytej przez Ciebie okolicy!!
Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Wklej Zdjęcia (jak najbardziej wskazane)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)