Świnoujście i moja majówka.

Świnoujście: tak szczerze mówiąc nigdy nie byłem w tym mieście. Kilka lat temu nie zdecydowałem się na przeprawę promową, a jedynie na wycieczkę statkiem i zakup bezcłowego alkoholu.


Były to stare dobre czasy przed wejściem do Unii Europejskiej. W maju 2011 Świnoujście było kolejnym etapem naszej eskapady.

Wnętrze Fortu Anioła - naprawdę warto się tam wybrać!!


Zaczęliśmy od paru dni w Stargardzie Szczecińskim, aby w końcu pojechać nad samo morze. Musicie mi wierzyć, że naprawdę było warto!!

Takie miejsca jak Fort Zachodni czy Fort Anioła są obowiązkowo do odwiedzenia przez miłośników starych fortyfikacji.Od Maj 2011 Świnoujście

Dla mających ochotę na podążenie moimi śladami, zapraszam do kliknięcia w filmiki poniżej. Są to migawki z mojej wyprawy do Świnoujścia w 2011 rokuoraz różnymi ciekawymi miejscami będącymi niewątpliwą atrakcją tego rejonu, obowiązkowo muszę polecić smażalnię ryb Dorsz. Być może jest to moje subiektywne wrażenie, ale ryby smakowały nam tam lepiej niż w innych lokalach tego typu.

Również piwo "lepiej wchodziło" do głowy i nasza gastronomia jednoznacznie będzie kojarzyć się z Dorszem.

Niestety wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Jedynym jakimś mankamentem była niezbyt sprzyjająca pogoda. Było trochę zimno i wietrznie.

Nie przeszkadzało to jednak w wycieczce do obu wspomnianych fortów. Idąc ulicą Uzdrowiskową, warto zboczyć nieco do lasu, aby obejrzeć jakieś poniemieckie bunkry. W czasie wojny z pewnością chroniły wybrzeże przed potencjalnym atakiem.


W chwili obecnej służą one jako kubły na śmiecie dla miejscowej ludności, ale pomimo zniszczeń oraz roboty graficiarzy widok tych żelbetowych konstrukcji wciąż budzi respekt.
Na sam koniec krótka prezentacja Marka Mamicy, malarza który od pewnego czasu pokochał Świnoujście i tworzy swoje dzieła sztuki obok bramy Fortu Anioła. Zachęceni niewątpliwą wartością artystyczną jego obrazów, zdecydowaliśmy się na ich zakup.Na koniec mogę tylko zaprosić do komentarzy na temat tego uroczego miasta na Pomorzu Zachodnim. Każdy komentarz będzie mile widziany, a każdą ciekawą historię zamieszczę na swoim blogu.Od Maj 2011 Świnoujście

Na pewno jest wiele ciekawych miejsc, ludzi mogących być atrakcją turystyczną i czekających na swoich odkrywców.Na koniec z lewej strony jeszcze jedna fotografia jednego ze świnoujskich fortów.

Warto je zwiedzić nawet ze względu na ilość eksponatów militarnych tam zgromadzonych.

W czasie wojny był to bardzo ufortyfikowany rejon, a ślady tego zostały po dziś dzień.


Pozostaje Ci tylko podjąć "męską decyzję" i wybrać się kiedyś do tej nadmorskiej miejscowości.


Masz ciekawą historię
na temat ciekawego miejsca?

Masz interesującą historię? Wystarczy ją napisać !! Możesz również wkleić kod z YouTube, aby pokazać wideo z odkrytej przez Ciebie okolicy!!
Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Wklej Zdjęcia (jak najbardziej wskazane)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)