Zarządzanie Nieruchomościami Opinia Negatywna o systemie "rodem z Komuny".

Zarządzanie Nieruchomościami Opinia Negatywna ?

Jestem "szczęśliwym Użytkownikiem" lokalu we Wrocławiu . Nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z tzw nieruchomością wspólną /no może poza okresem komuny/ i chciałbym opisać swoje doświadczenia /jako kompletnego nowicjusza/. Przedtem znałem te problemy tylko z filmu Alternatywy 4. Być może moja opinia przyda się komuś innemu do podjęcia decyzji w sprawie wyboru zarządcy nieruchomości wspólnej.

Z drugiej strony system "obecnej komuny" opartej na trybie ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r jest ucieleśnieniem prawdziwej 'dyktatury proletariatu'. Karol M. przewraca się w grobie mając Swoich godnych następców ww Wrocławiu.

Być może moja opinia przyda się komuś innemu do podjęcia decyzji w sprawie wyboru zarządcy nieruchomości wspólnej.

Z drugiej strony system "obecnej komuny" opartej na trybie ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r jest ucieleśnieniem prawdziwej 'dyktatury proletariatu'. Karol M. przewraca się w grobie mając Swoich godnych następców ww Wrocławiu.

W zasadzie kupujący coś jak chłop pańszczyźniany, zostaje przypisany do firmy z siedzibą we Wrocławiu Mówi o tym wyraźnie & 10 aktu notarialnego.


Wiąże to nawet przyszłych nabywców tego lokalu.

Wydawało mi się, że zapisy w akcie notarialnym ustanawiające odrębną własność lokalu użytkowego, oraz zgody na prowadzenie działalności usługowej, handlowej lub gospodarczej związanej z prowadzeniem biura zabezpieczają w zupełności moje prawa. Jednak pierwsze doświadczenia życia we wspólnocie,


rozmowa z moim adwokatem oraz negatywne podejście przedstawicieli Zarządzanie Nieruchomościami. Mam prywatne wrażenie, że pracownicy tej Firmy raczej pomylili się z powołaniem jakim jest praca z Ludźmi. świadczy o tym, że rozwiązanie moich problemów skończy się w Sądzie.


Zaczęło się w sumie bardzo miło. W marcu otrzymałem zawiadomienie o zebraniu od Firmy Zarządzanie Nieruchomościami. Nie poszedłem na to spotkanie, ponieważ poprzednie pod auspicjami Spółdzielni przypominało bardziej magiel niż coś sensownego.

Mogę mieć tylko nadzieję, że na tym ostatnim wszyscy wznieśli się nad wyżyny i myśleli tylko o wspólnym dobrze.Tym nie mniej zgodziłem się /zaocznie zagłosować nad podjętymi projektami uchwał/.

Być może to był mój błąd, bo okres miodowy szybko minął i zaczęła się proza życia.

Niektóre podjęte uchwały są niezgodne z obowiązującymi aktami prawnymi, dotyczącymi życia we wspólnocie, co szybko zostało mi uświadomione przez prawnika, który miał styczność z podobną sprawą w sądzie.


W moim przypadku dotyczyło to wyroku z dnia 17.03.2009 roku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku (sygn. akt: I ACa 149/09) , który orzekł - Cytuję orzekł, iż zawarcie ze współwłaścicielem umowy o wynagrodzenie za korzystanie z rzeczy wspólnej możliwe jest dopiero, gdy wiąże się to dla niego z wymiernymi korzyściami i jednoczesnym ograniczeniem prawa do współposiadania i korzystania przez pozostałych współwłaścicieli.

Wynika z tego jednoznacznie. że Wspólnota mieszkaniowa nie może ograniczać swoich członków w realizacji przysługującego im z mocy ustawy prawa do współposiadania części wspólnych i korzystania z nich w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem przez pozostałych współwłaścicieli.

Jestem w stanie zrozumieć, że za umieszczenie moich szyldów mogą mieć pretensje tzw "życzliwi mi współmieszkańcy". Zawsze uważałem, że zazdrość i zaglądanie drugiemu do garnka jest nieodłącznym atrybutem Polaka tak jak Plica Polonica.

Natomiast nieco więcej spodziewałem się profesjonalnej Firmie Zarządzającej Nieruchomościami. Tym bardziej, że podobne problemy zostały opisane na profesjonalnych portalach internetowych.

Gdyby jednak chcieli się douczyć, to podaję link Montaż reklam i urządzeń to ustawowe prawo współwłaściciela.

Ponieważ jest kilka innych kwestii spornych, a stosunki z Zarządcą i Mieszkańcami Członkami Wspólnoty raczej się nie poprawią, tą stronę poświęcę opisowi naszych wspólnych doświadczeń. Zastanawiam się poważnie nad sprawą sądową, bo poważnie wątpię w zbiorową mądrość Wspólnoty oraz jej Zarządcy Zarządzanie Nieruchomościami.

Zarządzanie Nieruchomościami Opinia Negatywna ?

Zobaczymy. Nie wierzę za bardzo w samoistne przemiany, lecz wypracowanie szacunku dla siebie przez swoją ciężką pracę czy inne postępowanie.

Nie traktuję swojego przypadku personalnie. Wygrane przez innych Właścicieli Lokali sprawy sądowe świadczą, że problem życia we wspólnotach jest powszechny /szczególnie stosunek tych mających tylko kredyt hipoteczny do spłaty do tych mających nieco więcej/.

Zapraszam do komentarzy i zamieszczania swoich historii poprzez formularz kontaktowy poniżej.

Być może moje opinie i odczucia są błędne i jest to najlepszy Zarządca ww Wrocławiu a nawet Województwie Dolnośląskim !! Alternatywą jest Serwis , gdzie mottem Ich jest Zapraszamy do zapoznania się z jego możliwościami oraz zachęcamy do konstruktywnej krytyki."


Masz jakąś historię na temat Wspólnoty lub Zarządcy?

Zapraszam do opisania swoich perypetii.

Do you have a great story about this? Share it!
Masz interesującą historię? Wystarczy ją napisać !!

[ ? ]

Upload A Picture/Zdjęcie (jak najbardziej wskazane)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Mieszkańcy Wrocławia Napisali !!

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Ogłoszenia Wrocław Mieszkania Not rated yet
Wroclaw.Oglaszamy24.pl to serwis z darmowymi ogłoszeniami drobnymi z Wrocławia. Jeżeli chcesz coś sprzedać, kupić, wynająć, …

Click here to write your own.