Dlaczego Ludzie nie lubią Policji?

by Anonim
(Gdzieś w Polsce)

Dlaczego niektórzy nie cierpią Policji?

Dlaczego niektórzy nie cierpią Policji?

Dlaczego niektórzy ludzie nie lubią Policji i czy warto taką niechęć jawnie policjantom okazywać?

Raczej niewiele jest przypadków, kiedy ktoś osobiście doświadczył brutalności,jakiegoś nękania czy postrzelenia przez policjanta.

Takie sprawy stają się czasem medialne i niekiedy chodzi bardziej o jakieś odszkodowania gdy delikwent zginął.Nie ulega wątpliwości, że bez sił policyjnych zapanowała by totalna anarchia, strach byłoby wyjść na ulicę. Każdy, kto obecnie nie chce się podporządkować prawu zostaje w jakiś sposób ukarany. Może to być zwykłe upomnienie poprzez mandat do kary więzienia włącznie.

Paradoksalnie ludzie, którzy na co dzień okazują niechęć policji nie mają skrupułów ją wezwać, kiedy dzieje im się jakaś krzywda. Wtedy poprzednia opinia, a nawet przeszłość przestępcza wcale im w tym nie przeszkadza i trąci mi to hipokryzją.


Czasem poglądy się zmieniają i byłem zaskoczony, prowadząc swojej szkolenia, jak wiele osób, które miało konflikt z prawem chce do Policji.

Jednym z powodów niechęci jest fakt, że Policja złapała Cię na jakimś niecnym uczynku. Mógł potem być mandat a nawet kara sądowa. Mimo upływu lat, ty ciągle jesteś pamiętliwy,
chociaż Policjanci zrobiliby taką samą robotę, jakby obrabowano twoich rodziców lub skrzywdzono kogoś innego z twojej rodziny np dziecko.

Potrafisz objawiać swoją niechęć podczas zwykłych kontroli drogowych. Policjant instynktownie wyczuwa Bullshit,
staje się bardziej służbowy, a wtedy zawsze coś ci wynajdzie, nawet przysłowiową nieważną gaśnicę a ty zaliczasz kolejny mandat.


Wystarczyłoby parę miłych słów i byłoby po temacie, a tak nakręca się spirala nienawiści, błędne koło, którego ofiarą z reguły jesteś Ty.

Wierz mi, przećwiczyłem to na sobie i uprzejmość naprawdę działa. Natomiast będąc niegrzecznym nie dajesz "władzy"
wyjścia, chociaż przypadek mógłby zakończyć się tylko pouczeniem, a nie mandatem.

Co ciekawe, intuicyjnie pozytywne zachowania to domena kobiet. Zaczynają wtedy mrugać rzęsami i zachowywać się kokieteryjnie używając miłych słówek.

Czasami to nie działa, ale częściej tak.


Jeżeli jako Kandydat do Służby Mundurowej masz swoje doświadczenia z Policją zarówno pozytywne jak i negatywne napisz to w komentarzu do tego wideo. Czy wpłynęło to jakoś na twoją chęć dostania się do Policji?
Zachęciło lub zniechęciło?

Czy np wybrnąłeś z trudnej sytuacji lub mimo wszystko zostałeś ukarany? Wierz mi, że historie na styku z Policją,
które opisali mi moi widzowie często nie śniły się nawet filozofom.

Comments for Dlaczego Ludzie nie lubią Policji?

Average Rating starstarstar

Click here to add your own comments

Nov 27, 2020
Rating
star
Bullshit
by: Anonymous

No ta. Tak naprawdę gdy wychodzę na ulicę, to paradoksalnie gdy przechodzę koło policji, to czuje się niebezpiecznie.

To, że ktoś mi coś ukradnie a Policja ma taką osobę złapać, to jest ich obowiązek a nie przysługa. Zresztą właśnie, jak mi ukradziono rower dwa razy, to policja nawet palcem nie kiwnęła. Ale wlepić mi mandat za piwo w parku, to zawsze służbista się znajdzie.

Jan 26, 2020
Rating
starstarstarstarstar
no no
by: Anonymous

"Paradoksalnie ludzie, którzy na co dzień okazują niechęć policji nie mają skrupułów ją wezwać, kiedy dzieje im się jakaś krzywda."

To jest chyba oczywiste, że wezwę w takiej sytuacji policję mimo, że nie darzę jej sympatią? Policja łaski nie robi, że istnieje, to należy do ich obowiązków i za to im płacimy. To oni są dla nas, nie my dla nich.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Testy do Policji.

<