Komisariat Policji Wroclaw Krzyki Jaworowa 12

by Darek
(Wrocław Fabryczna)

Jaworowa 12 Fasada Boczna posterunku policji

Jaworowa 12 Fasada Boczna posterunku policji

Komisariat Policji przy ulicy Jaworowej 12 Wrocław Krzyki mieści się w pięknej, choć nieco zaniedbanej poniemieckiej willi.

Ze źródeł powszechnie dostępnych w internecie wynika, że działka na której stoi Komisariat ma ponad 2000 metrów kwadratowych. Jest on trwale związany z życiem lokalnej społeczności i przypuszczam, że wiele przestępstw zostało tam wykrytych oraz śledztw zakończonych.

Poniżej przedstawię krótki film z okolic Komisariatu. Ponieważ film był kręcony w lipcu 2010 roku, więc budynek był w większości zasłonięty przez drzewa.

Dlatego jedno zdjęcie jest z albumu Fotopolska.eu Wrocław Jaworowa 12, gdzie widać wszystko zdecydowanie lepiej oraz są inne zdjęcia zrobione w 2005 roku.

Aby to zrekompensować dodałem kilka zdjęć od strony Alei Lipowej oraz ulicy Januszowickiej /gdzie lepiej widać tył oraz bok komisariatu na Jaworowej/. Zdjęcia z przedniej fasady zrobię przy najbliższej okazji.

Nie miałem nigdy przyjemności być w tym obiekcie, z wyjątkiem wylegitymowania podczas robienia filmu. Na szczęście okazało się, że robienie zdjęć takim publicznym budynkom nie jest już zabronione.

Można mieć nadzieję, że w miarę poprawy budżetu Państwa, ten Komisariat doczeka się przyzwoitej renowacji, zarówno fasady jak i zabytkowego wnętrza.

Obywatelom chcącym coś zgłosić na ten posterunek policji podaję podstawowe dane kontaktowe wraz z numerami telefonów.

Komisariat Policji Wrocław Krzyki
Posterunek Al. Jaworowa 12
53-123 Wrocław
tel. (71) 367-75-47
fax. (71) 340-36-91

Przechodząc pewnego zimowego dnia nakręciłem Posterunek na Jaworowej 12 w całej okazałości bez zasłaniającej go w lecie zieleni. Widać pewne zaniedbania dotyczące elewacji budynku.
Jak jest w środku? O to należy zapytać jego stałych bywalców, zarówno z przyczyn służbowych jak i innych.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wrocław Krzyki.