Komisariat Policji Wroclaw Krzyki Jaworowa 12

by Darek
(Wrocław Fabryczna)

Jaworowa 12 Fasada Boczna posterunku policji

Jaworowa 12 Fasada Boczna posterunku policji

Jaworowa 12 Fasada Boczna posterunku policji Róg Jaworowej i Januszowickiej Komisariat Jaworowa 12 Brama Komisariatu Jaworowa 12

Komisariat Policji przy ulicy Jaworowej 12 Wrocław Krzyki mieści się w pięknej, choć nieco zaniedbanej poniemieckiej willi.


Ze źródeł powszechnie dostępnych w internecie wynika, że działka na której stoi Komisariat ma ponad 2000 metrów kwadratowych. Jest on trwale związany z życiem lokalnej społeczności i przypuszczam, że wiele przestępstw zostało tam wykrytych oraz śledztw zakończonych.

Poniżej przedstawię krótki film z okolic Komisariatu. Ponieważ film był kręcony w lipcu 2010 roku, więc budynek był w większości zasłonięty przez drzewa.

Dlatego jedno zdjęcie jest z albumu Fotopolska.eu Wrocław Jaworowa 12, gdzie widać wszystko zdecydowanie lepiej oraz są inne zdjęcia zrobione w 2005 roku.

Aby to zrekompensować dodałem kilka zdjęć od strony Alei Lipowej oraz ulicy Januszowickiej /gdzie lepiej widać tył oraz bok komisariatu na Jaworowej/. Zdjęcia z przedniej fasady zrobię przy najbliższej okazji.

Nie miałem nigdy przyjemności być w tym obiekcie, z wyjątkiem wylegitymowania podczas robienia filmu. Na szczęście okazało się, że robienie zdjęć takim publicznym budynkom nie jest już zabronione.

Można mieć nadzieję, że w miarę poprawy budżetu Państwa, ten Komisariat doczeka się przyzwoitej renowacji, zarówno fasady jak i zabytkowego wnętrza.

Obywatelom chcącym coś zgłosić na ten posterunek policji podaję podstawowe dane kontaktowe wraz z numerami telefonów.

Komisariat Policji Wrocław Krzyki
Posterunek Al. Jaworowa 12
53-123 Wrocław
tel. (71) 367-75-47
fax. (71) 340-36-91

Przechodząc pewnego zimowego dnia nakręciłem Posterunek na Jaworowej 12 w całej okazałości bez zasłaniającej go w lecie zieleni. Widać pewne zaniedbania dotyczące elewacji budynku.
Jak jest w środku? O to należy zapytać jego stałych bywalców, zarówno z przyczyn służbowych jak i innych.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wrocław Krzyki.

Wrocław i jego ciekawe Miejsca

Zapisz się już dziś do źródła najnowszych informacji o Wrocławiu i Dolnym Śląsku!!


Lekarz medycyny pracy Wrocław