Kopalnia złota w Złotym Stoku

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław)

Imitacja złotego skarbu

Imitacja złotego skarbu

Jak już trafisz do Złotego Stoku, to kopalnia złota jest obowiązkowym punktem programu dla każdego turysty. Możesz skorzystać z nieco tańszych biletów łącząc zwiedzanie ze Średniowiecznym Parkiem Techniki, który mieści się w pobliżu.

Fajnie jest przyjechać poza typowymi okresami turystycznymi, tzn długimi weekendami. Spora ilość turystów, szczególnie grupy dziecięce przeszkadzają nieco w spokojnym zwiedzaniu.


W zasadzie trudno opisać uroki tej kopalni, jak nie odwiedziłeś jej osobiście. Przewodnicy mówią dość ciekawie i po zakończeniu wycieczki masz pojęcie o historii tego rejonu oraz pracy górników kilkaset lat temu.

Po zwiedzeniu części kopalni wychodzi się na zewnątrz, potem kilkunastominutowy spacer pod górę i wchodzisz drugim wejściem do innej części tej atrakcji turystycznej.


Na sam koniec powrót podziemną kolejką turystyczną do części handlowej, gdzie możesz kupić różne lokalne pamiątki.

Atrakcją jest również pobliskie muzeum, gdzie za symboliczną złotówkę możesz obejrzeć różne eksponaty związane z górnictwem tego rejonu.

Zaparkować radzę przy Parku techniki, w cieniu pod drzewami, aby samochód się nie nagrzewał, a potem spacerkiem przejść się do kopalni. Parking masz również pod samą kopalnią, ale tego dnia był totalnie zapchany.


Ogólnie wrażenie z wycieczki po kopalni super, chociaż jedna grupa była praktycznie tuż za drugą i troszkę sobie przeszkadzały. Na sam koniec kupiłem sobie "złotą monetę" wybitą przez lokalnego mincerza.
Jak masz coś fajnego do powiedzenia o tej kopalni, to serdecznie zapraszam Cię do komentarza lub napisania swojego artykułu. Szefostwo oraz personel kopalni obawia się jakiś biurokratycznych obostrzeń, które mogą drastycznie zmniejszyć liczbę turystów, a co za tym sens ekonomiczny tego biznesowego przedsięwzięcia.

Ale jest to temat na inny post.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj Ziemię Kłodzką i jej okolice!!.