Kosciol w Malkowicach

by Darek
(Wrocław Żerniki)

Kościół w Małkowicach jest zabytkiem dobrze widocznym z głównej drogi. Nie sposób go pominąć i jakoś nie zobaczyć.


Oto kilka fotek które zrobiłem podczas zwiedzania tej wioski. Miejsce mało znane więc zapraszam do obejrzenia zdjęć. Niestety przypadkowo skasowałem filmik na YouTube, ale jak go znajdę w komputerze, to wrzucę z powrotem na tą stronkę.

Od Okolice Wrocławia


Doczekał się w ostatnim czasie remontu oraz lamp oświetlających jego wnętrze. Wieża została ozdobiona miedzianą blachą, więc posłuży parafianom przez najbliższe lata. Niestety w chwili mojej wycieczki był zamknięty, więc musicie się zadowolić tym filmem wideo.
Od Okolice Wrocławia

Płaskorzeźba w kościelnym murze upamiętnia chyba jakąś zarazę sprzed kilkuset lat. Dobitnie przedstawia ofiary /szczególnie dzieci/ tragicznie zmarłe w tym czasie.
Od Okolice Wrocławia

Z tyłu jest mała kapliczka z Matką Boską, podobna do tej przy Caritasie w Małkowicach. Z innych ciekawych "świętych miejsc" jest figura Świętego Jana Nepomucena, niedaleko kościoła, oraz w kierunku na Sadków /przed sklepem/ krzyż oraz figura innego świętego, tylko zapomniałem jakiego.
Od Okolice Wrocławia

Została ona odmalowana jakąś brązową farbą i nie wygląda najładniej. Tym nie mniej jej otoczenie jest zadbane przez miejscowych ludzi.
Od Okolice Wrocławia

Zapraszam do komentarzy oraz przesyłania swoich filmów wideo na mojego wideo-bloga o Wrocławiu i okolicach.
A jest naprawdę o czym opowiadać!!
Od Okolice Wrocławia


Inne ujęcie Kościoła od strony bramy:
Od Okolice Wrocławia

Brama w murze otaczającym Kościół.
Od Okolice Wrocławia

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj Ciekawe Miejsca Okolic Wrocławia.