Ladek Zdroj Restauracje 2011

by Darek
(Wrocław)

Restauracje w Lądku podczas wakacji 2011 roku poprzez 2012, 2013 i później.
Lądek Zdrój restauracja Roma odwiedziłem je osobiście i zachęcam do podążania szlakiem moich knajpek.

Koniecznie skomentuj swoje wrażenia!

Od Pokoje Gościnne Szarotka Lądek Zdrój

Tradycyjnie od kilku lat wybieram się do Lądka Zdroju na swoje letnie wakacje. Nie trwają one zbyt długo, ale Ziemia Kłodzka zawsze zadziwia mnie czymś nowym.Ladek Zdrój restauracje

Pstrąg z migdałami w knajpce Roma na Kościuszki 11
W tym roku okazało się, że knajpki do których uczęszczaliśmy od wieków zmieniły swoich właścicieli.
Biskupie Stawy zostały poddane totalnemu remontowi, ale wraz z nowoczesnością zniknął gdzieś stary klimat poprzedniego miejsca. Brakuje kotów, które pomagały konsumentom zjeść resztki z pańskiego stołu oraz drewnianych podestów. Wprawdzie stoły były nieco brudnawe, ale człowiek potrafi przyzwyczaić się do wszystkiego.

W zasadzie zostały otwarte w drugiej połowie sierpnia 2011 roku. Na szczęście ryba smakuje jak dawniej, piwo jest zimne, a obsługa uczciwie krząta się przy klientach.

Naszym zainteresowaniem cieszył się szczególnie pstrąg w migdałach oraz czeskie piwo Pilzner. Były również inne sympatyczne rybki do zjedzenia, nie ustępujące tym nad morzem. Nasz wybór ograniczył się do dorsza i sandacza.

Dla sympatyków złowienia pstrąga samemu, stworzono taką możliwość w stawie obok, ale raczej nie jest to mój klimat.Przedtem były wędki z kija i sznurka, teraz są jakieś bardziej nowoczesne

Pizzeria Roma przeniosła się nieco niżej na ulicę Kościuszki 11. Na jej miejscu znajduje się teraz lokal o wdzięcznej nazwie Wenus. Niestety podczas naszego pobytu trwały ostatnie przygotowania do rozpoczęcia działalności pełną parą, przez co nie spróbowaliśmy specjalności szefa kuchni.

Podobno przenosi się tam ekipa z restauracji Duet, w której również spędziliśmy kilka miłych chwil.

Jest tam niedrogo, posiłki są smaczne i w przyzwoitej cenie, a naszym zainteresowaniem cieszył się "schab ucho niedźwiedzia".

W Romie na Kościuszki wszystko po staremu, poza tym, że jest znacznie więcej miejsca. Tradycyjnie zaczynaliśmy posiłek od pstrąga, ale każdy znajdzie tutaj coś dla Siebie. Jest trochę wyboru dań z kuchni włoskiej jak i naszej lokalnej.

Nie będę ich szczegółowo opisywał, bo jak ktoś ma ochotę, to z pewnością trafi do tej restauracji w Lądku Zdroju.
Na koniec drobna zachęta do odwiedzania Ziemi Kłodzkiej. Sam Lądek podniósł się po powodzi w 1997 roku, a restauracje są tego naocznym przykładem.
Od Pokoje Gościnne Szarotka Lądek Zdrój

Jeżeli masz jakąś swoją ulubioną restaurację w Lądku lub jego okolicach, którą odwiedziłeś w 2011 roku, to serdecznie zapraszam Cię do jej opisania.

Wszystko zmienia się tam bardzo szybko, a często relacje konsumentów mogą pozostać jedynym śladem, jak kiedyś to wszystko wyglądało.
Od Pokoje Gościnne Szarotka Lądek Zdrój

Serdecznie zapraszam do klawiatury komputera.
Dariusz Kraśnicki Wrocław
54-514 ul. Kmicica 3, tel 693 775 123

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj Lądek Zdrój i Ziemię Kłodzką!!.