Malkowice gmina Kąty Wrocławskie

by Darek
(Wrocław Żerniki)

Od Okolice Wrocławia
Małkowice w gminie Kąty Wrocławskie uwieczniłem na kilku filmach. Widać ślady zaniedbań, które odbiły się na poniemieckich domach, ale również w tym samym czasie jest robiona kanalizacja.


Jest również wybudowanych kilka nowych domków mieszkalnych.
Od Okolice Wrocławia


Tak czy owak ta wioska ma jakiś swój urok, który pamiętam jeszcze z czasów, kiedy pracowałem w Pogotowiu, obsługującym ten rejon.

Resztę wszystko można zobaczyć na filmikach z mojego spaceru po wiosce. Z ciekawszych rzeczy do obejrzenia:Kościół, figura świętego Jana Nepomucena oraz zabytkowy, niezniszczony budynek Caritasu w byłym pałacu.
Od Okolice Wrocławia

Ciekawsze obiekty nie są poza Kościołem widoczne z drogi i pewnie dlatego umknęły mojej uwadze przez ostatnie dwadzieścia lat.
Od Okolice Wrocławia

Na koniec mogę zaprosić zabłąkanych turytów, aby poświęcili choć ze dwie godziny na spacer po Małkowicach.
Naprawdę warto!!
Od Okolice Wrocławia

Kapliczka Matki Boskiej obok Caritasu:
Od Okolice Wrocławia

Wstyd powiedzieć i się przyznać, ale przez około 10 lat mieszkałem zaledwie kilka kilometrów od Małkowic i byłem tam tylko raz w Kościele z okazji jakiejś uroczystości komunijnej w dalszej rodzinie. Z przyjemnością nadrabiam stracony czas.

Obejrzyj te filmiki. Rok później kanalizacja już działa.
Od Okolice Wrocławia
Koło pomnika świętego wycięto tuje, a reszta zmian jest do opisania przez "turystów", którzy jakoś trafią w tą okolicę.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj Ciekawe Miejsca Okolic Wrocławia.