Mandaty a niekaralnosc

by Piotr
(Poznan)

Mandat za wykroczenie drogowe

Mandat za wykroczenie drogowe

Witam Panie Darku. W 2009 roku, tuz po studiach złożyłem dokumenty do służby w policji, w KWP Poznań. Zdałem test wiedzy i sprawności fizycznej, i czekałem na psychologa.

W międzyczasie przyszła informacja ze policja kończy proces rekrutacji względem mojej osoby. Powodem było to, iż posiadałem mandat(zapłacony) za przekroczenie prędkości. Odwołałem sie - nic to nie dało. Sprawa trafiła do Schetyny - wtedy szefa MSW, oczywiście policja postawiła na swoim - proces zakończyli. Od tamtego czasu minęło 13 lat, zawodowo zająłem się czym innym. Dodam, ze praca ciężka ale dobrze płatna.

Dzisiaj pracodawcy szukają mnie, a nie ja ich. Dodam, ze pomimo upływu czasu myślę o pracy w policji. Dzisiaj mam 37 lat, jestem sprawny fizycznie. Zadaje sobie pytanie czy warto? Z pańskich relacji wynika, ze jest to środowisko delikatnie mówiąc patologiczne i bardzo specyficzne.

Zaś z relacji kolegów policjantów, ze jest to kierat psychiczny, i ze każdy działa na Twoja niekorzyść. Wielokrotnie się zastanawiałem, po co pracować w firmie, która nie dba o swoich ludzi, słabo ich opłaca i tak naprawdę nie daje szans na nic, a tylko same obowiązki i strach przed kara. Pozdrawiam i życzę miłego dnia
PiotrMoja odpowiedź
Temat można potraktować jako wywoławczy do dyskusji.
Jak uważasz, że Policja nie traktuje funkcjonariuszy poważnie, to napisz poniżej

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Testy do Policji.