Moja wycieczka po Krakowie 2011

by Darek
(Wrocław)

Uzyskanie wizy amerykańskiej przez mieszkańca Wrocławia nieuchronnie wiąże się z wycieczką do Krakowa na ulicę Stolarską /do konsulatu USA/.

Na szczęście podróż autostradą zabiera zaledwie kilka godzin. Największym problemem jest sam przejazd z rogatek do centrum miasta. Roboty drogowe są wszędzie i trzeba liczyć na to z godzinę.

Samo miasto jest jak zwykle przepiękne. Kraków zawsze oszałamiał mnie ilością zabytków na każdy metr kwadratowy swojej powierzchni.

Odkąd byłem tam pierwszy raz w 1978, a ostatni w 2011 powroty do niego są nieco sentymentalne. Wykorzystując potrzebę uzyskania wizy postanowiłem nakręcić kilka filmików.

Było to kilka dni przed wizytą amerykańskiego prezydenta i dało to się odczuć po wzmożonej aktywności straży pożarnej oraz policji wzdłuż potencjalnej trasy przejazdu.

Szczęśliwie udało mi się zaparkować niedaleko centrum i rynku, a nakręcone filmiki pozostawiam ocenie moich widzów.

Pogoda na szczęście dopisywała i materiał jest całkiem przyzwoitej jakości. Zapraszam serdecznie do komentarzy oraz jego obejrzenia.

Jedyne czego żałuję, to to, że tak rzadko odwiedzam to ciekawe miasto, pełne zabytków oraz innych atrakcji turystycznych. Ciągła praca nie pozwala na dłuższe wojaże turystyczne, a jest tyle miejsc do zwiedzenia w naszej kochanej Polsce i nie tylko!!

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Atrakcje turystyczne w Polsce.