Opuszczony pałac w Studzieńcu

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław)

Opuszczony pałac w Studzieńcu

Opuszczony pałac w Studzieńcu

Do tego zniszczonego pałacu w Studzieńcu niedaleko Zielonej Góry trafiłem zupełnie przypadkowo. Po prostu poszukałem w Google pałaców w okolicach Zielonej Góry i pojawił się jako jeden z pierwszych w wynikach wyszukiwania.
Inny filmik pokazujący ten zniszczony i opuszczony obiekt. Zupełnie nieoczekiwanie pojawiły się kłopoty z dojazdem na miejsce, ponieważ najkrótsza droga prowadząca z mojego hotelu była właśnie remontowana, a objazd zajął prawie godzinę.

Tym nie mniej, jak już dojedziesz, to zapominasz o wszystkich niedogodnościach z tym związanych. Pałac, a w zasadzie jego ruiny znajdują się nad małym stawem, gdzie spotkałem kilku wędkarzy. Wokół stawu widać kilka zwalonych drzew. Wszędzie króluje roślinność.

Sam budynek jest całkowicie zrujnowany z resztami zapadającego się dachu, stanowiącego zagrożenie dla przypadkowych zwiedzających turystów.

Na obejście pałacu i zwiedzenie okolicy, ze zniszczonymi zabudowaniami gospodarskimi wystarczy koło pół godziny. W moim przypadku doszło zrobienie kilku minut materiału filmowego oraz pamiątkowych zdjęć.

Ze Studzieńca masz dobrą bazę wypadową do kolejnego pałacu Zatonie lub możesz pojechać w kierunku Kożuchowa. Poniżej masz filmik z kolejnego etapu mojej wycieczki. Wprawdzie nie sfilmowałem dokładnie samego pałacu, bo Właściciel robił tam jakąś swoją imprezę plenerową, ale przy okazji zwiedziłem olbrzymi, prześliczny miejscowy park.

Powyżej masz filmik z Zatonia i jego okolic. Uwagę zwraca jakiś zniszczony budynek przypominający świątynię, co sugerują ocalałe kolumny w jakimś starożytnym stylu.

Tradycyjnie zapraszam Cię do komentarza, jak wiesz coś więcej o tych zabytkowych ruinach.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj ciekawe miasta w Polsce!!.