Palac w Chwalimierzu

by Darek
(Wrocław Fabryczna)

Pałac w Chwalimierzu

Pałac w Chwalimierzu

Pałac w Chwalimierzu niestety został po wojnie całkowicie zrujnowany przez okolicznych mieszkańców czy innych szabrowników. Budowla ukryta jest w gęstym lesie i ciężko do niej trafić. Jednak wysiłek pasjonata zabytków czy ruin z pewnością się opłaci.

To samo dotyczy zrobienia zdjęć czy nakręcenia filmu wideo, obejmującego pałac z szerszej perspektywy. Być może na sesję fotograficzną większe szanse są w okresie zimowym, kiedy z drzew opadły liście. Niestety te zdjęcia wykonałem w czasie wakacji, kiedy wykonanie zdjęć nie było łatwe:

Od Zniszczony Pałac w Chwalimierzu

Ciągle widać resztki dawnej świetności, niestety również ślady dewastacji są przerażające. Jak resztki tego pałacu jeszcze ocalały? Naprawdę nie mam pojęcia!!
Od Zniszczony Pałac w Chwalimierzu
Podobno pałac był nienaruszony do 1945 roku, a proces zniszczenia zaczął się już po przejęciu tych ziem przez Polskę.
Od Zniszczony Pałac w Chwalimierzu

Niezależnie od prawdy zapraszam wszystkich do obejrzenia filmu o Pałacu w Chwalimierzu oraz zamieszczania swoich komentarzy.
Od Zniszczony Pałac w Chwalimierzu

Warto się nie ociągać, bo stan zabytku jest fatalny i jest tylko kwestią czasu kiedy ulegnie kompletnej ruinie.
Od Zniszczony Pałac w Chwalimierzu

Dla chcących go jeszcze odwiedzić, radzę najpierw dojechać do Środy Śląskiej, a następnie skręcić w kierunku na Oławę, potem po kilku kilometrach w lewo na Chwalimierz.
Od Zniszczony Pałac w Chwalimierzu
Trzeba przejechać całą wioskę i skręcić w kierunku lasu. W 2010 zaczęła się tam budowa kanalizacji, więc przejazd samochodem może być utrudniony przez pewien czas.

Mały update 2011. Przejazd jest nieco łatwiejszy, więc zapraszam wszystkich turystów do podążenia moim fotograficznym szlakiem. Nowe zdjęcia mile widziane.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj Ciekawe Miejsca Okolic Wrocławia.