Podróże poezją

by Izabela Monika Bill
(Wrocław)

Izabela Monika

Izabela Monika

Witam serdecznie,
Znalazłam Pana stronę https://www.zostanpolicjantem.com/Pisze-wiersze.html z informacją o przesłaniu wierszy o Wrocławiu.Widzę jednak, że możliwość nadsyłania jest skierowana do amatorów a ja mam już spory dorobek literacki (biogram na końcu maila). A piszę ponieważ wydałam w tym roku 4 tomik "Podróże poezją" i jest to tomik promujący Wrocław. Poniżej kilka słów o tomiku. Chciałam zapytać czy dałoby radę opublikować kilka słów o nim i kilka wierszy u Pana na stronie? Mogę podesłać też okładkę i swoje zdjęcie.

"Podróże poezją" to tomik z fabułą, przedstawiający fragment życia/świata kobiety-poetki, która za pomocą podróży po Wrocławiu, Polsce i w głąb siebie - szuka wartości idealnych.Bohaterka ma swoje ulubione trasy tramwajowo-autobusowe po Wrocławiu. Podczas przejażdżek snuje refleksje, pisze wiersze, obserwuje. Stąd komunikacja staje się drugim bohaterem tomiku. Ma też swoje ulubione miejsca na wrocławskim Rynku. Poznajemy też jej środowisko twórcze – pokój, blok, kota. Artystka przez cały czas szuka sposobu na ból istnienia i zagadki egzystencji poetyckiej.

Raz w przyrodzie, raz w miłości, innym razem w pisaniu. „Podróże poezją” to poetycki oprowadzacz po Wrocławiu. Może nie prezentuje wszystkich zabytków jak przewodnik, ale pokazuje Wrocław oczami poetki, to, co być może interesuje, inspiruje niejednego miejskiego poetę i zwykłego mieszkańca czy turystę Mamy tu zarówno klasyczne zabytki jak i miejsca objęte intymnym sentymentem.

Czytelnicy znajdą liczne wątki biograficzne i powiązania z autorką. Wstęp odautorski odpowiada na wiele pytań, które smakosz poezji zada sobie podczas lektury.

Tomik uzupełniają fotografie miejsc. Posłowie napisał Tadeusz Lira-Śliwa, krytyk i poeta, który przedstawił męski punkt widzenia na tematykę tomiku.


Są wiersze o wrocławskich autobusach ( autobus N) czy
tramwajach (33 plus) są też pętle( pętla Kozanów), skrzyżowanie FAT
Są też ciekawe miejsca i zabytki Wrocławia np. kawiarenki na rynku
(Kalambur, Literatka) wrocławskie parki (Południowy, Grabiszyński),
mosty (np. Milenijny, Zwierzyniecki, Zakochanych) i oczywiście
zabytkach np Ostrów Tumski, Młyn Maria, Szermierz, Powodzianka, Jaś
z Małgosia, Jatki, Ciuchcia do Nieba, Przechodnie na Świdnickiej, Plac Solny, Pl.Grunwaldzki, rynek na Psim Polu oraz słynne erotyki motoryzacyjne.


Moja strona autorska www.kochankapoezji.jimdo.com
Mój biogram:
Izabela Monika Bill wrocławska poetka, statystka, aktorka, krytyczka. Twórczymi nurtu erotyków motoryzacyjnych. Wydała 4 tomiki: ”Seksapil duszy”, „Kameleony”, „Sztuka jedzenia jabłek”, „Podróże poezją”. Współautorka 20 almanachów.

Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów. Była chórzystka, była asystentka Bogusława Litwińca, współredagowała literacki dodatek do „Myśli polskiej”.

Należy do Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu, Katolickiego Koła Literackiego „Źródło” z Wrocławia, Saloniku 3 Muz z Wrocławia, Grupy literackiej Nurt z Lubania, Stowarzyszenia Autorów Polskich z Warszawy oraz Regionalnego Klubu Literackiego z Działoszyna.

Do tej pory zagrała w dwa razy w. „Dlaczego ja” odc. 337 i 510, „Trudne sprawy” sezon 5 odc. 313, Kamasutra Show odc. 43, „Czyja wina” odc. 6, oraz w „Zdradach”. Statystowała w „Głęboka woda” sezon 2, "Pierwsza miłość" i „Świat wg Kiepskich”.

Interesuje się grafiką (sama projektuje okładki do tomików), fotografią, pociągami, motoryzacją, górami, podróżami, opuszczonymi miejscami.


Pozdrawiam
Izabela Monika Bill
monikabill@o2.pl

Comments for Podróże poezją

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Oct 09, 2014
Rating
starstarstarstarstar
Nie ma sprawy
by: Dariusz

Bardzo proszę tylko o oryginalną treść komentarzy, bo kopiowanie kropka w kropkę jest dla mnie bez sensu.

Oct 09, 2014
Rating
starstarstarstarstar
Nie ma sprawy
by: Dariusz

W sumie po to tą stronę stworzyłem. Można zupełnie za darmo promować swoje materiały.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Amatorskie Wiersze Wrocław.