Restauracja Wloska Rynek 16

by Darek
(Wrocław)

Przy okazji imprezy Europa na Widelcu postanowiliśmy coś zjeść w Rynku. Kiedy się tam wybieraliśmy z żoną, nie mieliśmy nic szczególnego na myśli, a na pewno Restauracji Włoskiej.

Po kilku piwkach wypitych w okolicznych straganach wybór padł na Restaurację Włoską. Być może zadecydowała bliskość sceny, na której toczyła się impreza, a być może wybór był mojej zony.

Tak czy owak w końcu trafiliśmy do tego lokalu gastronomicznego. Trzeba uczciwie przyznać, że poziom lokalu jest nieco większy niż sąsiadki obok, czyli Restauracji Greckiej /odwiedzonej nieco wcześniej/.

Siedliśmy sobie na zadaszonym ogródku, kelner przyniósł jakiś starter, a do tego zamówiliśmy parę piwek.

Po chwili było już gotowe danie na stole, a całość naszej konsumpcji zarejestrowałem na kilku filmikach wideo.
Przez chwilkę przygrywała nam orkiestra cygańska.

Pomimo, że specjalnie się nie najadłem, to atmosfera w restauracji była nieco inna niż w knajpkach, które wcześniej odwiedzaliśmy. Kelner był ciągle uśmiechnięty, piwo zimne, a jedzenie smaczne.

Na koniec już po zapłaceniu dostaliśmy nawet jakiś napój alkoholowy /prawdopodobnie włoski/ do wypicia. Nie był zbyt smaczny, ale w tym przypadku liczyła się intencja.
Pożegnani zostaliśmy zaproszeniem do odwiedzenia lokalu w przyszłości.

Myślę, że ta włoska restauracja stanowi ciekawą alternatywę dla gości chcących nieco więcej niż tylko skonsumować posiłek.Nawet dla takiego marudasa jak ja, czas w niej się nie dłużył, a parę złotych napiwku nie było wymuszone.

Jeżeli ktoś jednak ma swoje wspomnienia z tej knajpki, to tylko mogę zaprosić do komentarzy lub napisania swojej historyjki w tym temacie "Restauracja Włoska we Wrocławiu" Rynek 16.

Na koniec chwilka z cygańską orkiestrą Pana Jasia z Brochowa, która przygrywała nam "do kotleta'

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Restauracje we Wrocławiu lub twoim mieście!!.