Sosnica w gminie Kąty Wrocławskie

by Dariusz Kraśnicki
(54-510 Wrocław Żernicka 215)

Odkryj Sośnicę! Ciekawą niewielką wioskę niedaleko Kątów Wrocławskich.


Na pewno warto zobaczyć miejscowy Pałac oraz resztki byłych zabudowań gospodarczych tego majątku.


Resztę możesz ocenić samemu. A później napisać mały komentarz do tego artykułu.

Od Okolice Wrocławia
W swoim czasie Sośnica obok Kątów Wrocławskich słynęła z dobrze wypalanej czerwonej cegły. Prawdopodobnie takiej, jaką widać w murach miejscowego Kościoła.
Od Okolice Wrocławia

Wraz z nadejściem "Demokracji" upadł miejscowy PGR, a wraz z nim jakieś miejsca pracy dla miejscowej ludności.

Spacer po tej wiosce daje ciekawy wgląd w to co się działo. Z jednej strony Pałac, zamieszkały przez ludzi i jakoś opierający się zniszczeniu.
Od Okolice Wrocławia

Z drugiem olbrzymia ilość zrujnowanych budynków gospodarczych po byłym PGR, a przed wojną prawdopodobnie majątku jakiegoś miejscowego Magnata. Miejscowi ludzie wiążą to z nadejściem ostatnich czasów, kiedy wszystko zaczęło ulegać ruinie w zastraszającym tempie.
Od Okolice Wrocławia

Perełką jest miejscowy Kościół, z przepiękną figurą Matki Bożej na dziedzińcu. Na murach widać jakieś płaskorzeźby w języku niemieckim.
Od Okolice Wrocławia

Trudno mi coś powiedzieć więcej o Sośnicy, chociaż przejeżdżałem tamtędy wielokrotnie. Był to również rejon obsługiwany przez miejscowe pogotowie ratunkowe w Gniechowicach, gdzie nabierałem szlifów jako młody lekarz stażysta.
Od Okolice Wrocławia

Jak to wygląda ANNO DOMINI 2011 - proszę ocenić samemu. Najbardziej mi żal Pałacu, bo jeden z lokatorów narzekał na przeciekający dach tego zabytku.
Od Okolice Wrocławia

Na koniec mała zachęta, do chociaż przelotnego odwiedzenia tej wioski, niedaleko Kątów Wrocławskich
Od Okolice Wrocławia

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj Ciekawe Miejsca Okolic Wrocławia.