Stacja kolejowa Zerniki Wroclaw

by Dariusz
(Wrocław Żerniki)

Stacja kolejowa Żerniki Wrocław jest związana z moim dzieciństwem. Z tamtąd odjeżdżały pociągi do mojego Dziadka pod Bolesławcem,


a były to czasy, kiedy rzadziej jeździło się samochodami, a znacznie częściej pociągami osobowymi.

Od Wrocław Żerniki 2011

Poniżej pierwszy filmik:

Był nawet okres, że można było dojechać na Dworzec Świebodzki, a w budynku Stacji mieściła się kasa biletowa.
Od Wrocław Żerniki 2011

Ostatnio budynki są po generalnym remoncie, który dotyczył wymiany torowiska, renowacji budynku samej stacji oraz peronów. Wszystko zostało otoczone siatką, mającą zapobiegać wkraczaniu osób niepowołanych.
Od Wrocław Żerniki 2011

Jednak wprawne oko zauważy, że pewne rzeczy zostały takie jak kiedyś. Zapraszam więc do krótkiej wycieczki po Stacji Wrocław Żerniki. Miłego oglądania.
Od Wrocław Żerniki 2011

Zapraszam do komentarza lub dodania swojej opowieści o stacji kolejowej. Widziałem kilku pasjonatów obiektów kolejowych oraz ich zdjęcia w sieci.
Od Wrocław Żerniki 2011

Jeszcze raz ostatnie zdjęcie tego dworca. Po remoncie wygląda bardzo sympatycznie. Autor Dariusz Kraśnicki jeszcze raz zachęca do komentarzy, tych którzy pamiętają nieco więcej z jego powojennych losów.
Od Wrocław Żerniki 2011


Dla porównania dodałem jeszcze nakręcony w 2011 filmik o stacji Wrocław Kuźniki. Który dworzec kolejowy ma więcej uroku?
Pozostawiam to ocenie naszych widzów. Najważniejsze jest to, że w końcu ktoś zainteresował się losem tych kolejowych obiektów.

Służy one wiele lat ludziom, aby przez pewien czas ulegać kompletnej ruinie i zapomnieniu.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj Stary Wrocław.