Stluczki samochodowe na Zernickiej

by Dariusz
(Wrocław Kmicica 3)

Zdjęcie stłuczki samochodowej we Wrocławiu

Zdjęcie stłuczki samochodowej we Wrocławiu

Niestety na moim osiedlu od czasu do czasu zdarzają się wypadki samochodowe. Na szczęście w większości są to drobne stłuczki, bez jakichkolwiek ofiar w ludziach.

Nie musisz wtedy wzywać Policji, a wystarczy jedynie spisanie protokołu dla ubezpieczalni. Na życzenie poszkodowanych musisz się wylegitymować oraz pokazać dokumenty pojazdu oraz polisę OC.Czasem, jak widać na powyższym filmiku, są to zdarzenia bardziej poważne i w tym przypadku ranny kierowca został odwieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala.Stłuczka samochodowa Wrocław


Szczególnie niebezpieczne jest skrzyżowanie ulicy Płaskiej, Żernickiej i Szczecińskiej. Auta jadące z nadmierną prędkością po głównej drodze z reguły nie przepuszczają tych wyjeżdżających z ulic podporządkowanych.Stłuczka Wrocław Żernicka

Sfrustrowani właściciele pojazdów chcą w jakiś sposób włączyć się do ruchu lub przejechać to skrzyżowanie i o kolizję drogową nie trudno.

Spotkałem już kilka sytuacji, że stłuczki zdarzyły się w odstępie kilku godzin jedna od drugiej.
Rozbite auto we Wrocławiu
Samochody, które się zderzyły spowodowały zator tego skrzyżowania, właściciele nie zepchnęli ich gdzieś na pobocze i w to rumowisko wjechało kolejne auto.
Później potrzebna była pomoc straży pożarnej, policji oraz pogotowia ratunkowego.
Stłuczka samochodowa Wrocław
Dla amatorów obejrzenia pobojowiska po wypadkach samochodowych, do obejrzenia kilka innych filmików z osiedla Żerniki i nie tylko:
Ta sama stłuczka z innego ujęcia:

Stłuczka na osiedlu Kozanów:

Ulica Klecińska - trudne warunki atmosferyczne:

Ulica Żernicka, ale filmik fatalny:

Jeszcza raz ulica Klecińska i jakieś osobówki

Tak czy owak nie sądzę, aby coś się polepszyło i na osiedlu Żerniki nagle zmniejszyła się ilość wypadków czy jakiś innych niefortunnych zdarzeń drogowych.

Od 29 listopada 2012 Wypadek samochodowy

Pomimo ograniczenia prędkości do 40 km na godzinę, mało kto zwraca na to uwagę, a wyjeżdżającym z ulic podporządkowanych puszczają po prostu nerwy po długim oczekiwaniu. Dodatkowo sytuację komplikuje wyjazd TIR-ów, które przy skręcie zachodzą na drugi pas jezdni dodatkowo pogarszając sytuację.

Filmiki o tych stłuczkach przynajmniej będą jakimś dokumentem, dla przyszłych pokoleń kierowców i być może da to coś komuś do myślenia.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Osiedle Żerniki we Wrocławiu.