Warszawa da się lubić

by Dariusz
(Żernicka 215 we Wrocławiu)

Zabytkowe auto w Warszawie czekające na Nowożeńców

Zabytkowe auto w Warszawie czekające na Nowożeńców

Do Warszawy jeździłem więcej z różnych powodów służbowych niż jakichkolwiek turystycznych. Tak było w 1995 roku, kiedy zdawałem jeden z pierwszych lekarskich egzaminów specjalizacyjnych.

Tak było i w latach 2000-nych, kiedy część mojej edukacji odbywała się w Stolicy Polski. Nie inaczej zdarzyło się w czerwcu 2013 roku, kiedy musiałem pojechać, do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, aby odbyć jakieś szkolenie informatyczne.

Tym razem postanowiliśmy z Żoną zostać kilka dni dłużej. Naszą bazę wypadową stanowił Hotel B&B, ale miasto zwiedzaliśmy na piechotę lub tramwajem, uprzednio wykupując całodzienny bilet komunikacji miejskiej.

Od ostatniego pobytu zmieniło się bardzo dużo. Od nowoczesnych szybkobieżnych tramwajów, po olbrzymie wieżowce wokół Pałacu Kultury i Nauki.

Całe mnóstwo knajpek, również prowadzonych przez cudzoziemców. Wszędzie gwar i pośpiech, ale dla kontrastu spokojnie spacerujący turyści po Starym Mieście czy ogrodzie botanicznym lub Parku Łazienkowskim.

Oczywiście uwieczniłem to wszystko na zdjęciach i filmach, które mam nadzieję, że Cię choć troszkę zainteresują. Oczywiście możesz napisać swój artykuł o Stolicy Polski lub dodać komentarz do mojego.

Do czego Cię serdecznie zapraszam:

Od Warszawa 2013

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj ciekawe miasta w Polsce!!.