Wrocław Zbiera Kartoniki - piknik rodzinny w Humanitarium

by Artur
(Wrocław)

Wrocław zbiera kartoniki

Wrocław zbiera kartoniki

9 i 10 grudnia 2016 r. zapraszamy na dwudniową akcję „Wrocław zbiera kartoniki”, która odbędzie się w HUMANITARIUM Ogrodach Doświadczeń, w ramach akcji bezpłatne oglądanie wystawy oraz rodzinny piknik ekologiczny dla mieszkańców Wrocławia i Regionu.

Podczas akcji będzie bardzo interaktywnie, wesoło i pouczająco! Zapewnimy atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku.

A wszystko po to, aby więcej zużytych opakowań, w szczególności tych po płynnej żywności trafiało do recyklingu. W papierniach można bowiem odzyskać papier z kartoników, a włókna celulozowe przetworzyć aż siedmiokrotnie. W ten sposób gromadzimy mniej śmieci i oszczędzamy drzewa (do wyprodukowania „od nowa” 1 tony papieru trzeba bowiem ściąć aż 17 drzew).

Chcemy, aby każdy Wrocławianin w czasie akcji mógł w niej znaleźć coś dla siebie. Zaplanowaliśmy atrakcje dla szkół – konkurs na ekologiczny FlashMob, który trwa do końca listopada. Jego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Recycling Band, warsztaty tworzenia instrumentów z odpadów oraz atrakcyjne nagrody indywidualne. Dodatkowo młodzież będzie miała możliwość bezpłatnego odwiedzenia wystaw: „Odnawialne Źródła Energii” z częścią fizyczno-optyczną oraz „Recykling opakowań” w dniu 9 grudnia od 9:30 do 17:30. Grupy szkolne muszą się jedynie zarejestrować telefonicznie w HUMANITARIUM pod numerem telefonu: 71 734 70 00.

Natomiast wszystkich mieszkańców, w tym dzieci od lat 3 zapraszamy na wielki piknik ekologiczny pod dachem w HUMANITARIUM w sobotę, 10 grudnia 2016 r. od 10.00 do 18.00.
W programie poza możliwością bezpłatnego odwiedzenia wystaw, wiele atrakcji dla dzieci!
Z pewnością niezwykle interesujące będą tematyczne warsztaty ekologiczne:

1. produkcja papieru czerpanego z kartoników po mleku i sokach (wstęp w dowolnym momencie, w zależności od ilości wolnych miejsc);
2. upcyclingowe zajęcia plastyczne (wstęp w dowolnym momencie, w zależności od ilości wolnych miejsc);
3. projektowanie i malowanie płóciennych toreb ekologicznych (wstęp w dowolnym momencie, w zależności od ilości wolnych miejsc);
4. tworzenie modelu płuc z odpadów (konieczna rezerwacja miejsc na: https://bilety.eitplus.pl/)
5. tworzenie ozdób choinkowych z odpadów (konieczna rezerwacja miejsc na: https://bilety.eitplus.pl/).
6. Tworzenie eko-przypinek (wstęp w dowolnym momencie, w zależności od dostępności miejsc).

Poza tym zaplanowaliśmy inne atrakcje – konkursy z nagrodami, wyścigi mini-robotów po śmieciowym torze, fotobudkę, malowanie buziek, wyspę nowych technologii, a w jej ramach ciekawe gry (dostępność kilku tabletów dla zwiedzających), malowanie recyklingowo-tekturowego miasteczka, balony i inne zabawy dla dzieci.

Organizatorem akcji jest Firma Tetra Pak Sp. z o.o. – producent kartoników do płynnej żywności. Współorganizacji podjął się Urząd Miasta Wrocławia, przy wsparciu firm zajmujących się gospodarowaniem odpadami – WPO Alba S.A. i Chemeko System Sp. z o.o.
Akcja nie odbyłaby się bez zaangażowania Centrum Nauki HUMANITARIUM Ogrodów Doświadczeń, będącego departamentem edukacyjnym Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, w którym odbędzie się akcja. Więcej o akcji na www.zbierajkartoniki.pl.

Gdzie: www.humanitarium.eitplus.pl, Adres: Centrum Nauki HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń, Kampus Pracze, ul. Stabłowicka 147a, 54-066 Wrocław

Comments for Wrocław Zbiera Kartoniki - piknik rodzinny w Humanitarium

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Nov 25, 2016
Rating
starstarstarstarstar
Super
by: Fotobudka SesjaParty.pl

Super pomysł z fotobudką. Każdy odwiedzający będzie miał świetną pamiątkę. My również polecamy się na pikniki rodzinne. Nasza fotobudka już kilka odwiedziła. Więcej szczegółów na https://sesjaparty.pl

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Invitation 1.