Osiedle Nowy Dwór we Wrocławiu - nie tylko sypialnia!

Nowy Dwór pamiętam jeszcze z czasów mojego dzieciństwa, jako miejsce rywalizacji dwóch szkół podstawowych - "Żernickiej Dwudziestki Siódemki" oraz "Nowodworskiej Setki"

Dotyczyło to głównie szkolnych imprez sportowych. Na Nowym Dworze byłem przez bardzo krótki czas zawodnikiem klubu Pa-Fa-Wag Wrocław. Niestety moja kariera skończyła się w momencie, kiedy boiska piłkarskie przy ulicy Żernickiej przeznaczono pod wielką płytę, a nie chciało mi się dojeżdżać na treningi, kilkoma autobusami do centrum miasta.

Na tym osiedlu na Chociebuskiej był również fryzjer, gdzie Ojciec zabierał mnie na obcięcie włosów.


Poniżej widok na Bloki Mieszkalne na ulicy Rogowskiej, gdzieś z przełomu końca lat 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Zdjęcie zrobiona od strony Kuźnik na Hermanowskiej. Na pierwszym planie obiekty kolejowe starej parowozowni.


Pamiętam stopniową rozbudowę] tego osiedla, uruchomienie ulicy Nowodworskiej jako skrótu do Strzegomskiej oraz wiele innych zdarzeń.

Budy handlowe na "krzyżówce' ustąpiły miejsca Hali Strzegomskiej, wszędzie wdzierają się wszechobecne banki oraz markety. Tam też jeżdżę tankować na stację paliwową Shella na Gubińskiej. Tradycyjnie wybudowano Kościół, a ostatnio problemem dla mieszkańców jest poszerzanie ulicy Strzegomskiej.

Wiele starych budynków zostało wyburzonych i nie pozostał po nich nawet najmniejszy ślad.Jeżeli masz ochotę współuczestniczyć w zachowaniu pamięci o "Starym" Nowym Dworze to zapraszam do umieszczania filmów lub zdjęć z tego osiedla. Nie muszą to być koniecznie miejsca powszechnie znane, ale w jakiś sposób związane emocjonalnie z ich Autorem.


Masz jakąś historię na temat Nowego Dworu ??

Do you have a great story about this? Share it!
Masz interesującą historię na temat osiedla Nowy Dwór? Wystarczy ją napisać !!

[ ? ]

Upload A Picture/Zdjęcia od 1 do 4 (jak najbardziej wskazane)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Miłośnicy Wrocławia Napisali !!

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Nowy Dwor 2010 Not rated yet
Nowy Dwór 2010 Korzystając z wizyty małżonki w solarium oraz na zakupach w klepie Lewiatan zrobiłem sobie krótki spacer po osiedlu …

Click here to write your own.

Nowy Dwór -Powrót do Dzielnicy Fabryczna