Schody w Palacu Alexandrow

by Darek
(Wrocław Żerniki)

Schody w Pałacu Alexandrów
Pomimo wielu lat intensywnego użytkowania schody w Pałacu jakoś dały radę. Niestety przypłaciły to ogromnymi zniszczeniami, które zastali obecni właściciele budynku. Ponizej kilka zdjęć i filmików z różnego okresu po odrestaurowaniu tej istotnej części obiektu, bez której nie można by wejść na piętro.

Kamienne schody zewnętrzne niestety się pozapadały. W licznych dziurach i rozpadlinach znalazły sobie miejsce lęgowe zaskrońce, składające co roku swoje jaja. Podczas remontu trzeba było delikatnie usunąć to znalezisko oraz przenieś w bezpieczne miejsce.

Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów

Drewniane schody wewnętrzne również pieczołowicie odrestaurowane powoli odsłoniły swoje piękno. Ornamentacja widoczna na filmie jest oryginalna.
Od 17 marca 2012 Okolice Wrocławia

Najnowsze schody /koloru białego/ zostały zrobione już przez obecnych włodarzy Pałac Alexandrów. Po prostu była tam tylko drabina do jakiś pomieszczeń z czasów Akademii Rolniczej.
Od 17 marca 2012 Okolice Wrocławia

Nie pokazałem jeszcze schodów od tyłu Pałacu, ale są w trakcie prac budowlanych i muszą poczekać na następny film.

Chętnych, którzy odwiedzili ten Pałac i zobaczyli jego klatki schodowe zapraszam do dodawania swoich opinii oraz komentarzy. Można też pokazać swój film na ten lub podobny temat.

Poniżej kilka innych zdjęć z Remontu Pałacu w 2010 roku. Ogrom prac był zadziwiający i tylko prawdziwi pasjonaci mogli się podjąć takiego wyzwania:
Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów

Tyły Pałacu i schody granitowe:
Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów


Zapraszam do komentarzy miłośników zabytków czy innych osób przyjaznych odrestaurowanych pałacom. Dolina Bystrzycy kiedyś byłą pełna takich obiektów.
Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów

Niestety po latach zaniedbań, tylko niektóre znalazły Nowych Gospodarzy.
Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów

Możesz dodać swoją historię o tym Pałacu. Dostęp poprzez link w języku angielskim - poniżej.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Odkryj Ciekawe Pałace Dolnośląskie !!.