Hotele w dolnośląskich Pałacach

Temat "Pałace Dolnego Śląska Hotele" podjąłem z powodu coraz większego zapotrzebowania na tego typu ekskluzywne usługi. Pewna grupa ludzi chce nadać pewnym wydarzeniom swojego życia szczególną rangę.

Nie wystarcza im, że coś jest dobre lub dość dobre. Musi to być po prostu najlepsze. Można zadać sobie pytanie, czy ślub w pałacu różni się od jakieś przypadkowej sali, wynajętej jak najtaniej. Pałac Alexandrów na Dolnym ŚląskuCzy wspomnienia z wesela w stylowym pałacu będą takie same jak nawet w najlepszej restauracji. Czy konferencja naukowa na takim obiekcie, poza walorami naukowymi, nie dostarczy Ci szerszej refleksji na temat zabytków Dolnego Śląska czy okolic Wrocławia?


Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów

Ponieważ pojawiła się już grupa pasjonatów, która nie bacząc na konieczność wyrzeczeń, doprowadza stare dworki czy pałace do dawnej glorii, postanowiłem poświęcić im nieco uwagi.


Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów

Zacznę oczywiście od pałaców/hoteli które znam, ale chętnie zapoznam się z nowymi inicjatywami. Opuszczonych pałaców, które mogłyby służyć za hotele jest na Dolnym Śląsku wiele. Problemem jest konieczność kosztownego remontu, tak aby obiekt oprócz funkcji noclegowni, zachował jak najwięcej ze swojego pierwotnego wyglądu i charakteru.Nie jest to łatwe z powodu ograniczeń konserwatora zabytków, a przede wszystkim problemów finansowych. Swoje prezentację zacznę od Pałacu Alexandrów w podwrocławskim Samotworze /20 kilometrów od wrocławskiego Rynku/.

Pałac Alexandrów powstał jak Feniks z popiołów, dzięki małżeństwu pasjonatów, którzy podjęli się próby przywrócenia jego dawnej chwały. Co z tego wyniknie, chciałbym zaprezentować w formie wideo-bloga, bo jego piękno jest trudne do opisania słowami.Oferują oni zarówno usługi hotelowe jak i obsługę konferencji, wesel czy innych spotkań towarzyskich. Chętnie udostępnię miejsce na komentarze osób, które zetknęły się z tym obiektem i chciały by również podzielić się swoimi /niezapomnianymi ??/ wrażeniami.

Jeszcze raz serdeczne zapraszam!!

Niestety nie wszystkie Pałace miały tyle szczęścia, aby znaleźć nowych w miarę majętnych Właścicieli, chcących poświęcić swój czas i pasję na odrestaurowanie zgliszczy lub murów.


Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów

Ten w Gałowie, zaledwie kilka kilometrów od opisanego powyżej, niestety nie miał tyle szczęścia.


Od Wrocław Samotwór Pałac Alexandrów

Masz ciekawą historię o Pałacu Dolnośląskim?

Do you have a great story about this? Share it!
Masz interesującą historię? Wystarczy ją napisać !!
Możesz również wkleić kod z YouTube, aby pokazać wideo z odkrytego przez Ciebie Pałacu !!

[ ? ]

Wklej Zdjęcia od 1 do 4 (jak najbardziej wskazane)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

  •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Co Inni Miłośnicy Pałaców z okolic Wrocławia Napisali !!

Kliknij, aby zobaczyć inne historie o pałacach, dworkach, zamkach czy zabytkach w okolicach Wrocławia.

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Pałac Nowizna koło Dzierzoniowa 
Na ten nieco zrujnowany Pałac natknąłem się przez zupełny przypadek, sprawdzając, co można zwiedzić w okolicach Dzierżoniowa przy okazji wizyty w tym prześlicznym …

Restauracja Palac Alexandrow Not rated yet
Pierwsza ciepła sobota marca 2012 roku skłoniła mnie do małej wycieczki samochodowej po okolicach Wrocławia. Od 17 marca 2012 Okolice Wrocławia …

Schody w Palacu Alexandrow Not rated yet
Pomimo wielu lat intensywnego użytkowania schody w Pałacu jakoś dały radę. Niestety przypłaciły to ogromnymi zniszczeniami, …

Palac Alexandrow na Dolnym Slasku Not rated yet
Remont Pałacu Alexandrów na Dolnym Śląsku zasługuje na szczególną uwagę. Sympatyczne małżeństwo …

Click here to write your own.